swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 21 października 2019, Do końca roku 72 dni Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Spotkanie autorskie z Juliuszem Braunem, byłym prezesem TVP

Dnia: 10 10 2019, godz. 17:00

Miejsce: Busko-Zdrój

 Podczas spotkania i dyskusji z uczestnikami Juliusz Braun odpowie na pytania o przeszłość i przyszłość mediów publicznych w Polsce. Przyczynkiem do spotkania jest świeżo wydana książka "Rynek i katedra. Polskie spory o media publiczne".

zaproszenie_juliusz_braun.png

Wg. portalu wirtaulnemedia.pl " Najciekawszą kwestią, poruszaną przez byłego szefa TVP jest "Polska choroba", jaka nęka media publiczne i próba jej diagnozy.

Dotyczy ona trzech zagadnień: niezależności, finansowania i misji, jaką powinny wypełniać. Według Brauna wciąż aktualne jest stwierdzenie o konieczności "wynalezienia mediów publicznych na nowo".

Krytyczna ocena powinna dotyczyć nie tylko organizacji, struktury spółki, sposobów jej działania, ale także koncepcji programowej, relacji, jakie łączą Telewizję Polską i Polskie Radio z władzami politycznymi.

W polskiej rzeczywistości medialnej zagadnieniem, które powinno według Brauna podlegać szczególnej ocenie jest misja, której pojęcie od kilku lat uległo destrukcji. Przypomina on, że programy powinny cechować się pluralizmem i bezstronnością, pod warunkiem, że odpowiednio pojęcia te się definiuje. "

Juliusz Braun jest doktorem nauk politycznych, wykładowcą w Collegium Civitas. Był dziennikarzem katolickiego tygodnika "Niedziela", a w latach 1989-1999 posłem na Sejm. Następnie zasiadał w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (do 2005 roku, w tym do 2003 roku był jej przewodniczącym). Poźniej pełnił funkcję prezesa TVP. Autor książek: „Potęga czwartej władzy - Media, rynek, społeczeństwo” oraz „Telewizja publiczna w czasach transformacji".

braun_fb.png


Odslon: 221

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2019-10-01, godz:

Terminarz Kina Zdrój

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym buskiego Kina „ZDRÓJ”.

Wróć do góry