Warning: fopen(osoby.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 84

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 84

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 88

Warning: flock() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 92

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/realnetpl/domains/swietokrzyskie.info/public_html/site_header.inc.php on line 92

swietokrzyskie.info

Czwartek, 28 marca 2024, Do końca roku 278 dni Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

Dnia: 28 10 2023, godz.

Miejsce: Pińczów

W dniach 28-29 października 2023 roku miasto Pińczów będzie ponownie miejscem, gdzie dźwięki jazzu zapełnią przestrzeń i serca miłośników tego gatunku muzycznego. XIX edycja Zaduszek Jazzowych obiecuje niezapomniane przeżycia muzyczne i artystyczne, prezentując bogaty program artystyczny, który przyciągnie zarówno doświadczonych melomanów, jak i nowych fanów jazzu.

Historia Zaduszek Jazzowych w Pińczowie sięga roku 2005, kiedy to pianista jazzowy i kompozytor Artur Dutkiewicz wystąpił na kameralnym koncercie w krużgankach Muzeum Regionalnego. Dla Pińczowa i regionu ta data stanowi punkt wyjścia do wieloletniej pasji jazzowej. Artur Dutkiewicz, który obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków jazzowych, nazywanym nawet "ambasadorem jazzu". To on zainicjował i uczynił Pińczów miastem jazzu.

Od tamtej pierwszej edycji festiwalu, jego główną ideą było prezentowanie najciekawszych projektów jazzowych. Festiwal jest okazją do podróży przez świat jazzu, prezentując różnorodność tego gatunku muzycznego. Jazz w Pińczowie to nie tylko koncerty, ale także warsztaty jazzowe dla młodych muzyków, wystawy malarstwa, plakatu i fotografii oraz nocne jam session. To wydarzenie, które staje się wizytówką Pińczowa i całego regionu.

Nie bez znaczenia jest także miejsce, gdzie odbywają się Zaduszki Jazzowe. Belweder, zabytkowa przestrzeń, wypełniana jest improwizowanymi dźwiękami jazzu, co nadaje temu miejscu dodatkowy urok. Artyści i publiczność doceniają tę unikalną atmosferę.

Zobacz


Program tegorocznej XIX edycji festiwalu prezentuje zróżnicowane style jazzowe. 28 października o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert Jerzego Małka Elite Quartet, a o 19:30 odbędzie się wernisaż otwierający wystawę "Jazz Moment" autorstwa cenionej fotografki Urszuli Las. O godzinie 20:00 Magda Piskorczyk zabierze publiczność w bluesową podróż, a około 21:30 podziemia Belwederu ożyją jam session.

Drugiego dnia festiwalu, 29 października, o godzinie 18:00 na scenie pojawi się Michał Barański z projektem "Mazowian Mantra" feat. Olga Stopińska, a o 20:00 Steve Carrington Quintet zaprezentuje program "Friends R Family".

XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie obiecują zapewnić niezapomniane przeżycia muzyczne i kulturowe. To wydarzenie, które podtrzymuje dziedzictwo jazzu w Polsce, a także inspiruje młodych twórców do rozwijania swojego talentu w tej fascynującej dziedzinie sztuki. Już teraz warto zarezerwować daty 28-29 października 2023 roku w kalendarzu, aby wziąć udział w tej wyjątkowej muzycznej podróży w Pińczowie.

Źródło: pinczowskiezaduszki.pl


Odslon: 29113

Powrót do spisu


Dodaj nową imprezę
Jeśli wiesz o imprezie/wydarzeniu którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!

Nasz patronat

Data: 2024-05-25, godz:

16. Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 16. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina". W tym roku wystąpią: 'Nasza Basia Kochana', Mika Urbaniak , Victor Davies i Urszula Dudziak.

Wróć do góry