swietokrzyskie.info

Wtorek, 22 września 2020, Do końca roku 100 dni Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Strona główna > Katalog Firm >

Baseny Mineralne Solec-Zdrój - SPA, sauny, jacuzzi, basen solankowy

ul. Partyzantów 18
28-131 Solec Zdrój
tel. 41 377 65 65
Powiat: buski

Gorące Baseny Mineralne to jedyne w Polsce baseny z wysokozmineralizowaną wodą mineralną (nie są chlorowane)! Atrakcje wodne, zjeżdżalnie, hydromasaże,sauny oraz leczniczy basen solankowo-siarczkowy. To idealne miejsce na wypoczynek dla dzieci, rodzin i seniorów.,basen solec, sauny, spa, atrakcje, wellness, dla dzieci, rekreacja, co zobaczyć, gdzie na kawę, kawiarnia, restauracja, solec zdrój

 

Gorące Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju to innowacyjny kompleks łączący w sobie rekreację i relaks z lecznictwem uzdrowiskowym. Jedyny w Polsce obiekt z wysoko zmineralizowaną wodą mineralną!

Kompleks Baseny Mineralne składa się z:

Atrakcje:

Ponadto kompleks oferuje:

Czym różnią się wody mineralne od termalnych?


Woda termalna potocznie zwana termą lub termami. Woda termalna może mieć znacznie mniej niż 1 g składników mineralnych w 1 dm3, lecz cechować się właściwościami leczniczymi ze względu na temperaturę wyższą od 20˚C  w miejscu ujęcia ( w źródle). Działanie terapeutyczne kąpieli termalnych opiera się właśnie na wykorzystaniu ciepła, jako jednej z metod leczniczych. Często wodę termalną wykorzystuje się jedynie do podgrzewania chlorowanej wody wodociągowej w basenach ponieważ nie można jej bezpośrednio zastosować w wodzie do kąpieli, ze względu na jej szkodliwy dla zdrowia człowieka skład chemiczny.

Mineralna woda lecznicza – najlepszy rodzaj wody termalnej. Działanie terapeutyczne i lecznicze mineralnej wody termalnej związane jest z pozytywnym oddziaływaniem na organizm człowieka mikro, makro elementów i związków chemicznych zawartych w wodach siarczkowo-siarkowodorowych słonych z ujęcia „Malina”. Wg klasyfikacji jest to silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l, która w warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie tych związków na świecie. Siarka jest nieodłącznym biogenicznym elementem organizmu człowieka. 

Objawy niedoboru siarki w organizmie:


Jak dojechać z Buska Zdroju ?

Harmonogram zajęć:

Gimnastyka w wodzie (w cenie biletu):
    godz. 9:00 codziennie
    godz. 14:00  środa, piątek
Aqua aerobik (w cenie biletu):
    godz. 16:00 i 19:00 poniedziałek, środa, piątek


baseny_mineralne_harmonogram001.jpg


Zajęcia fitness, aerobik, zajęcia aerobowe (cena 8,00zł):
     godz. 18:00 poniedziałek, środa, piątek

Indywidualna / grupowa nauka pływania dla dorosłych i dzieci

Zapraszamy na zapisy. Szczegóły pod numerem (41) 377 65 65

baseny_mineralne_harmonogram002.jpgWszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów pływania i aqua fitness oraz wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Cennik:
W ofercie między innymi bilety rodzinne oraz karnety. Atrakcyjne zniżki dla Seniorów.
Cennik Baseny Mineralne Solec-Zdrój - zobacz
 


 


Galeria zdjec


Odslon: 347826
Data ostatniej weryfikacji: 2013-09-26


Wróć do góry